loader

Güvenlik Testleri

Malware Analizi

Malware çok sayıda virüs çeşit grubunu içinde barındıran virüs grubuna verilen genel isimdir. Verdiği zararlar göz önüne alındığında en tehlikeli virüs çeşitliliğini içinde barındırmaktadır. Trojans, RAT, Stealer, Backdoor, Worms, Adware gibi bir çok virüs çeşidi bu grubun üyesidir. Bu zararlı yazılımlar sayesinde bilgisayarlarınız uzaktan kontrol edilebilir, kameranız gizlice açılıp kaydınız alınabilir, her türlü dosyanıza siz farkına bile varmadan erişim sağlanıp kopyalanabilir, bilgisayarınızın donanımsal özelliklerine bile müdahale edilebilmektedir. Zararlı Yazılım İnceleme Mühendislerimiz sistemlerdeki zararlı yazılımlara ait araştırma çalışmalarını gerçekleştirerek buldukları zararlı yazılımların analiz çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Tespit edilen zararlı yazılımın etkisi, hasar verdiği alanlar ve çalışma stratejisi hakkında ileri analizler gerçekleştirmekteyiz. Malware testipi ve analiz çalışmalarından sonra destek verdiğimiz müşterilerimiz için zararlı yazılım imha prosedürleri hazırlayarak teknik ekip, yönetim ve üst yönetim olmak üzere ayrı ayrı raporlamaktayız.

DOS-DDOS Testleri

DOS/DDOS (Servis Dışı Bırakma) saldırıları, gün geçtikçe daha fazla karşılaşılan saldırı türleri arasında yer alıyor. Bu saldırılar hem kurumların hem de kurumların hizmet verdiği müşterilerinin sistemleri üzerinde olumsuz yönde etki yapmaktadır. Verdiğimiz DOS/DDOS testi hizmetimizle, kurumların muhtemel DOS/DDOS saldırılarına karşı direnç eşik seviyelerini belirlemeyi amaçlamaktayız. Güvenli ve kontrollü ortamda yapılan DOS/DDOS testlerini senaryo bazlı veya ağ altyapısını test edecek şekilde kurgulayabilmekteyiz.

Penetrasyon Testleri

Penetrasyon Testleri güvenlik açıklıklarının tespit edilmesi ve bu güvenlik açıklıklarının istismar edilmesi için gerçekleştirilmektedir. Başarılı bir saldırı sonucunda gizli belgeler, veri tabanları, fiyat listeleri gibi hassas veri içeren bilgilere ulaşılabilmektedir. Bizlerde saldırganların sistemlere girdiğinde ulaşabildikleri ve erişebildikleri noktalara odaklanmaktayız. Alanında uzman Sızma Testi ekiplerimiz saldırganların düşündükleri gibi düşünerek var olan güvenlik protokollerini atlatmaya çalışmaktadır. Bir risk oluşmadan bu riskleri belirlenmesi ve ortadan kaldırılması ana stratejimizi oluşturmaktadır. Dünya standartlarında gerçekleştirdiğimiz manuel-testler ile çalışmalarımız özgün yapmaktayız. Yapılan testler ile elde edilen veriler global regülasyonların beklentisi olan standartlarda raporlanmasını sağlamaktayız.

Sosyal Mühendislik Tesleri

Sosyal mühendislik (Social Engineering) diye isimlendirilen saldırılar en temel hacking yöntemleri arasında yer almaktadır. Sosyal mühendislik insan ilişkilerini veya insanların dikkatsizliklerini kullanarak hedef kurum, firma veya kişi hakkında bilgi toplamaya dayanır. Kurban olarak seçilen kurum, firma veya kişiden kullandıkları sistem, işleyiş ve benzeri konular hakkında bilgi (kişisel bilgiler, şifreler ve saldırıda kullanılabilecek her türlü materyal) elde ederek aynı zamanda saldırganın direkt olarak ulaşamadığı noktalarda kişileri sosyal yönden manipüle ederek, kendi yerine işlemler gerçekleştirmesini sağlamaya dayanır. NSC Bilişimin Kıdemli Siber Güvenlik uzmanları yıllardır gerçekleştirmiş oldukları bu testler kapsamında geliştirdikleri deneyimlerini müşterinin hizmetine sunmaktadır.

Translate »