Malware Analizi

Malware çok sayıda virüs çeşit grubunu içinde barındıran virüs grubuna verilen genel isimdir. Verdiği zararlar göz önüne alındığında en tehlikeli virüs çeşitliliğini içinde barındırmaktadır. Trojans, RAT, Stealer, Backdoor, Worms, Adware gibi bir çok virüs çeşidi bu grubun üyesidir.

Bu zararlı yazılımlar sayesinde bilgisayarlarınız uzaktan kontrol edilebilir, kameranız gizlice açılıp kaydınız alınabilir, her türlü dosyanıza siz farkına bile varmadan erişim sağlanıp kopyalanabilir, bilgisayarınızın donanımsal özelliklerine bile müdahale edilebilmektedir. Zararlı Yazılım İnceleme Mühendislerimiz sistemlerdeki zararlı yazılımlara ait araştırma çalışmalarını gerçekleştirerek buldukları zararlı yazılımların analiz çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Tespit edilen zararlı yazılımın etkisi, hasar verdiği alanlar ve çalışma stratejisi hakkında ileri analizler gerçekleştirmekteyiz. 

Malware testipi ve analiz çalışmalarından sonra destek verdiğimiz müşterilerimiz için zararlı yazılım imha prosedürleri hazırlayarak teknik ekip, yönetim ve üst yönetim olmak üzere ayrı ayrı raporlamaktayız.